Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji i gorąco polecamy do obejrzenia film z zakończenia roku szkolnego 2019/2020 - "Pożegnanie VIII klasy w Cieciułowie! 2020" oraz stronę FB:  Rudniki TV

 

Aktualności

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3703.jpeg

  „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.” J.P. II

  Tymi słowami serdecznie dziękuję całemu wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie oraz naszym niezawodnym Rodzicom za to, że tak w trudnym czasie wspieraliśmy się wzajemnie.
  Sądzę, że świadectwa z biało- czerwonym paskiem należą się nam wszystkim, a egzamin z nauczania zdalnego zdaliśmy z wyróżnieniem.

  Barbara Kubik, dyrektor szkoły

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3934.jpeg

  Uczniowie klas 0- VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 to: Marta Sikora, Adam Mroczek, Roksana Pochorecka, Alicja Cieśla, Nikola Pochorecka, Kamil Świtała, Oliwia Cieślak, Bartłomiej Namyślak,, Maciej Wróbel. Dżesika Włodarska, Nikola Busłowicz, Zofia Woźny, Emilia Mroczek, Łucja Zawadzka, Piotr Błaszczak, Zofia Grabarek, Lena Mika, Jan Mularczyk, Natalia Wójcik, Adam Kubat, Zofia Sowa. Nadia Ośródka, Agata Panek, Julita Żydziak, Aleksandra Gałan, Marta Gęziak, Marta Ignasiak, Kacper Więdłocha, Filip Polak, Nadia Mrożek, Laura Żydziak, Damian Jasiński, Patryk Jasiński, Aleksander Juszczak, Cyprian Cembik, Kaja Ośródka, Zuzanna Grabarek.

  WhatsApp Image 2020-06-26 at 15.40.12.jpeg

  Alicja Cieśla, uczennica klasy VI uzyskała najwyższą średnią ocen 5,42 w naszej szkole, stąd otrzymała tytuł Ucznia Roku 2019/2020.
  Gratulujemy!

  Marta Julia Sikora otrzymała świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki
  w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 4,92);

  Adam Mroczek 
  otrzymał świadectwo ukończenia klasy VII  z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki
  w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 5,07);

  Roksana Natalia Pochorecka otrzymała świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie  (średnia ocen 5,07);
   

 • 26 Czerwca 2020
  Anna Sekienda.jpeg

  Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 11 marca.  Zdalne nauczanie było bardzo dużym wyzwaniem dla polskich szkół, albowiem podstawą edukacji jest bowiem dobra relacja i nawiązywanie kontaktu z uczniami. Cytując Panią Dyrektor: „Dotrwaliśmy, dobrnęliśmy, dopłynęliśmy do końca roku szkolnego. Takiego roku na pewno nikt nie pamięta.(...)  Nauczanie zdalne to zupełnie nowy wymiar naszego nauczania.”
  Pani Anna Sekienda, Zastępca Wójta przypomniała, że jeszcze w maju Gmina Rudniki zawarła drugą umowę w ramach projektu, wspomagającego zdalne nauczanie. Dzięki dofinansowaniu z UE udało się zakupić kolejne nowe komputery w ilości 23 szt., które wspomogły uczniów w nauczaniu na odległość. Łącznie wszystkie  szkoły Gminy Rudniki zostały zaopatrzone w 57 sztuk nowych komputerów.
  Zdalne nauczanie zjednoczyło wszystkich do wspólnego działania na rzecz polskiej edukacji, bo: „Takie będą Rzeczyposoplite, jakie ich młodzieży chowanie”.

 • 26 Czerwca 2020
  Birety.jpeg

  Uczniowie klasy ósmej, którzy w roku szkolnym 2029/2020 otrzymali świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie to:
  1. Dominika Weronika Gajek
  2. Dawid Grzegorz Kiedrzyn 
  3. Jarosław Dominik Kleta 
  4. Michał Niewiadomski
  5. Szymon Raj
  6. Marta Julia Sikora  świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie;
  7. Kamil Piotr Sobańtka
  8. Krzysztof  Mariusz Sykulski
  9. Kacper Emil Śnigór
  10. Vanessa Kaja Wilk
  11. Aleksandra Wurszt
  12. Igor Piotr Zawadzki
  Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy powodzenia w szkołach ponadpodstawowych!

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3793.jpeg

  Oto podziękowania od uczniów klasy VIII: "Świadomi wyzwań i zadań, jakie spoczywają na włodarzach samorządowych doceniamy uwagę, jaką władze naszej gminy poświęciły uczniom, zakupując dla nas, tak potrzebne do nauki zdalnej laptopy. Z całego serca pragniemy podziękować Panu Grzegorzowi Domańskiemu, Wójtowi Gminy Rudniki oraz Pani Annie Sekienda, Zastępcy Wójta za trud i zaangażowanie, które okazało się  naprawdę bezcenne w tych trudnych czasach. To dzięki Wam  możemy mieć elementarne poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy Wam z całego serca i życzymy, by słońce ozłacało waszą pracę, trud i wysiłek, a życie było wędrówką wśród sadu pachnącego czereśniami, gdzie słowik dzwoni swe cudowne pieśni."

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3785.jpeg

  W obecności Pani Anny Sekiendy, zastępcy Wójta Gminy Rudniki, Pani Barbary Kubik, dyrektora szkoły, Pani Grażyny Kasprzyckiej, wychowawczyni, Pani Beaty Droś i Anny Grzebiela, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, przedstawicieli Rodziców,  delegacji uczniowskiej -Roksany Pochoreckiej oraz Adama Mroczka, uczniów klasy VII odbyła się podniosła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wraz z pożegnaniem klasy VIII w dniu 26 czerwca 2020 roku.  (...)

 • 24 Czerwca 2020
  MEN 1.jpeg

  Minister Edukacji Narodowej skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.

 • 24 Czerwca 2020
  bezpieczne-wakacje.jpeg

  Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak: kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwo i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Proszę zapoznać się z materiałami przysłanymi przez nauczycielkę Katarzynę Jaskot.

 • 23 Czerwca 2020
  160e23214a8e86118826bc1bfe1a.jpeg

  W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 przekazujemy następujące informacje:
  1) komputery (osobiste przywiezienie komputerów przez rodzica do szkoły w dniu 24 czerwca (środa)  godzinach 8:00 - 15:00);
  2) podręczniki i książki (zgodnie z harmonogramem podanym przez wychowawców);
  3) harmonogram zakończenia roku szkolnego:
  godz. 9:00 - 11:00 klasa VIII
  godz.11:00 -11.15 klasa O 
  godz.11:15 -11.30 klasa I
  godz.11:30 -11.45 klasa II
  godz.11:45 -12.00 klasa III
  godz.12:00 -12.15 klasa V
  godz.12:15 -12.30 klasa VI
  godz.12:30 -12.45 klasa VII
  Uczniowie czekają przed szkołą na wychowawcę, który będzie wprowadzał uczniów do szkoły. W czasie pobytu w szkole każdy uczeń musi mieć maseczkę ochroną i rękawiczki ochronne. Rodzice nie mogą wchodzić do szkoły wraz z dzieckiem!

 • 23 Czerwca 2020
  BOU13_37_2.jpeg

  Dzisiaj przypada Dzień Ojca i z tej okazji pragniemy złożyć najlepsze życzenia, bo milczenie jest złotem, niech więc mówią kwiaty, każde mądre dziecko słucha swego taty.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe